100 Kamera 100 Manzara

16.894 km2'lik bir alanı kaplayan Gangwon-do Eyaleti’nin, %80'inden fazlası sık ormanlıklarla çevrilidir. Gangwon-do seyahatinizde, bölgeyi gezerken, arazinin güzelliğini keşfederken, bölgede yaşamış insanların tarihini de öğrenebilirsiniz. Sonbaharın değişen renkleri Gangwon-do'ya büyük kalabalıklar çekmektedir. Kış mevsimi; kayakçıları, kızakçıları ve buz balıkçılarını cezbederken, yaz mevsimi; kampçıları ve yürüyüşçüleri Gangwon-do’ya getirir. Bahar ise doğa tutkunlarını çiçek açan ormanlarına çeker. Gangwon-do, temiz dağları ve temiz denizi ile Kore'yi temsil etme özelliği taşıyan birçok seyahat ve tatil destinasyonunu barındıran bir bölgedir. Bu nedenle; amaç ne olursa olsun dört mevsim bir yolculuğa çıkmak istendiğinde, çoğu insanın Gangwon-do'yu düşündüğünü söyleyebiliriz. Biz de bu yazıda sizi, Gangwon-do'da romantik seyahatinizin tadını çıkarabileceğiniz; sevdiklerinizin elini tutabileceğiniz, doğayı ve seyahati seven arkadaşlarınızla ya da tek başınıza yol alacağınız huzur verici destinasyonlarla tanıştıracağız. Gangwon-do’yu şimdiden seyahat rotanıza eklemenizde yarar var!

Bahar Çiçeği
Seongyojang Evi
Unjeong-dong, Gangneung-si, Gangwon- do'da bulunan Seongyojang Evi’nde zamanın tadını çıkarın! Bu ev, soylu bir Gangneung ailesinin uzun yıllar boyunca nesilden nesile birlikte yaşadığı bir evdir. Ev, sahibinin doğa ve insan uyumundan zevk alan felsefesinin izlerini taşımaktadır. Ziyarete açık Seongyojang Evi, doğa ile dostluk kurabileceğiniz ve sevginizi paylaşabileceğiniz bir yerdir. Tüm bunların yanı sıra burada, kervan manzarasıyla uyumlu harika atmosferinin tadını çıkarabileceğiniz bölgede, yaz aylarında muhteşem bir manzara sunan nilüfer çiçeklerinin dikildiği bir gölet vardır. Ziyaretinizde sadece evin manzarasının tadını çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda girişin sol tarafında yer alan Seongyojang Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Müzede, Seongyojang ailesinin 300 yılı aşkın süredir etrafta yer alan varlıkları sergilenmektedir. Geçmişteki hikayelere göre kuraklık veya kıtlık durumunda, evin sahibinin her zaman komşularına barınağını açtığı söylenir. Yani burası, geçmişteki rahat ve cömert yüreklerin yaşanmışlıklarıyla dolu bir yerdir. Her an bir şiir okunabilecek kadar bütüncül bir güzelliğe sahip Seongyojang armonisinin harika atmosferine katılmak için geç kalmayın!


Yazın Ritmi
Inje Kamp Alanı
Inje Kamp Alanı, kamp yapmaktan hoşlanmasanız bile sizi rahat ettirecek özelliğe sahip. Çünkü Inje, eviniz kadar rahat olacak harika bir kamp alanıdır. Sessiz ve havadar bir orman kamp alanında yer alan konumu sayesinde, bir kamp için buradan daha iyisi olamaz. Alan, tesisteki tüm kullanım alanlarını kendi eviniz gibi temiz tutan, nazik ve oldukça şık iki yönetici tarafından işletilmektedir. Burası da sığdan derine doğru ilerleyen, çocukların ve yetişkinlerin suda oynayabileceği bir vadidir. Akan suyun sesi ve minik kuşların sesleri dışında hiçbir şey duyulamayan huzur ve sessizlik içinde, sanki suyun içinde kuyruğunu sallayan bir balığın sesini bile duyabildiğinizi hissedebilirsiniz. Burada olduğunuz süre boyunca müziklerden uzaklaşın ve yalnızca dinlemek için en iyi seçenek olan doğanın seslerine kulak verin. Zaten kamp ruhu bunu gerektirir. Kamp deneyimi belki mükemmel olmayabilir ama eminiz ki eğlenceli olacaktır. Çünkü sizi kamplarda her zaman keşfedilecek yeni şeyler bekler. Denemeye ne dersiniz?

Sonbahar Resimleri
San Müzesi
Çimenler, çiçekler, ağaçlar ve bir sanat şarkısı! Hadi, birlikte Gangwon- do'daki Wonju Museum Mountain'a gidelim. Mevsimler akıyor ve manzaralar değişiyor. Uzun bir tatil yapmak ve bir sonbahar gününde ailesi ve arkadaşlarıyla tam anlamıyla dinlenmek isteyenler için dört mevsimin en bereketli doğası ortaya çıkıyor! İşte ortaya çıkan bu destinasyon Gangwon-do, Wonju'da bulunan San Müzesi’dir. Bahçeleri, sanat galerileri, müzeleri ve kafeleriyle bir araya getirilmiş olan San Müzesi; doğanın, kültürün ve mimarinin estetiğini tüm vücudunuzla deneyimlemek için harika bir yerdir. San Müzesi’ndeki çiçek bahçesine ulaştığınızda gözleriniz atmosferin keyfine varacak ve adımlarınız daha hafif olacak. Geniş açık karanfil tarlasını gördüğünüzde ise içinizde keyifli bir kahkahalar yer edinecek. Su bahçesinde ise su yüzeyinin, gökyüzünü yansıtan ve dağ manzaralarını kucaklayan bir aynaya dönüştüğünü gözlemlemek zihninizde büyüleyici bir etki bırakacak. Bu kusursuz doğanın ve çevre harikasının keyfini çıkarmak için seyahatinizi şimdiden planlayın!

Kış Şiiri
Yeongwol Byeolmaro Gözlemevi
Soğuk hava nedeniyle kışın dışarı çıkmak kolay değildir, ancak bu sadece içeride kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Hava ne kadar soğuk ve kuru olursa atmosferin o kadar şeffaf olduğunu, böylece kışın bile net yıldız ışığını görebileceğinizi biliyor muydunuz? Kış mevsimi, en iyi yıldız izleme sezonudur. Bu yüzden sizi Gangwon-do'daki yıldızlara bakan büyüleyici bir gece gökyüzü ile tanıştırmamıza izin verin. Byeolmaro; gökyüzündeki yıldızlar, maru (dağ tepesi) ve “ro'nun dinginliği” anlamlarını taşıyan bir birleşik kelime olarak, yıldızları görmek için sakin bir dağın zirvesi anlamına gelir. Yeongwol Byeolmaro Gözlemevi'ni önceden rezervasyon yaptırarak, ziyaret edebilirsiniz!

Gözlemevi, Bongrae Dağı'nın 800 m tepesinde yer almaktadır. Konumunun getirdiği ayrıcalık sayesinde, diğer dağlardan veya binalardan göremediğiniz en güzel manzarayı burada yakalayabilirsiniz. Gün batımını açık bir günde de görebilir, hafif karanlığın melankolik havası ve bulutlu geniş gökyüzünün karıştığı anlara tanıklık edersiniz. Ancak gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın! Değineceğimiz bir diğer nokta ise Bongraesan Dağı'nın tepesinde yer alan yamaç paraşütü alanı olduğu için manzarayı geniş bir şekilde görebilme şansını elde edeceğinizdir. Bu nedenle gözlemevi, Yoengwol-eup'ın gece görüntüsünü en tepeden görmek için en iyi nokta olma özelliğini taşır.