HOTEL DEL LUNA

OYUNCULAR: IU, YEO JIN GOO, BAE HAE SUN, SHIN JUNG GEUN, P.O

DİZİ HAKKINDA: Dizinin hikayesi, seçkin bir otel işletmecisi olan bir adamı anlatıyor. Goo ChanSung adındaki bu adamı oyuncu Yeo Jin Goo canlandırıyor. Hikayede bu talihsiz yöneticinin peşini uğursuz olaylar bırakmıyor. Çünkü, kader onu IU tarafından canlandırılan güzel ama huysuz patron Jang Man Wol ile bir araya getiriyor. Dışardan eski ve karanlık görünen bu otelin içi aslında hayaletlere özel bir dünyaya sahip. Bu esrarengiz durum ise milyon yıl öncesinde otelde işlenen bir günah nedeniyle otelin ve patron Jang Man Wol’un ruhunun hayaletlere teslim edilmesine uzanıyor.

MEKAN: MOKPO MODERN TARİH BİNASI – MOKPO CITY

HAKKINDA: Bu bina Japonya konsolosluğu için 1900 yılı Aralık ayında inşa edildi. Ardından yapı, Mokpo Belediye Binası, Belediye Kütüphanesi ve Mokpo Kültür Enstitüsü tarafından kullanılmıştır. Ayrıca Mokpo’daki en eski ve kültürel binadır. Geçmişini ve tarihi yapısını bozulmadan koruyan bina, tarihi tanımak ve geçmişten dersler çıkarmak adına müze olarak hizmet vermeye başlamıştır.

MEKAN: MUNGYEONGSAEJAE AÇIK FİLM SETİ- MUNYEONG-SI

HAKKINDA: Kuzey Gyenongsang Eyaleti’nde yer alan set, 2008’den beri çoğunlukla Kore tarihi dizilerinin uğrak noktası oldu. Set içerisinde saz evlerden oluşan köyler, geleneksek Hanoklar ve şehir köşkleri yer almaktadır. Netflix’de yayınlanan birçok Kore dizisi burada çekilmiştir. Eğer “Hotel Del Luna”yı sevdiyseniz, size “Legend of the Blue Sea” ve “Taejo Wang Geon” gibi Kore dizilerini de tavsiye ederiz!

MEKAN: HWASEONG “ÇİÇEĞİMİZ” BOTANİK BAHÇESİ- HWASEONG-SI

HAKKINDA: “Çiçeğimiz” Botanik Bahçesi, Kore’de doğal olarak yetişen çiçekleri barındıran bir çiçek cenneti. İçinde “Sergi Odası” gibi bitkiler hakkında yeni bilgiler öğreneceğiniz çok sayıda bölümün yanı sıra “Dört Mevsim Salonu” sayesinde Kore’deki doğanın mevsimlere göre değişimini görebilir, “Bitki Bahçesi” içinde dikilmiş ilgi çekici birçok bitkiyle tanışabilirsiniz. Burası hakkında son diyebileceğimiz şey, keyifli bir gezinti ve şehir hayatından sizi soyutlayacak yürüyüşlerin en doğru adresi olduğudur.

MEKAN: SAMDOCHEON MAĞARASI FİLM SETİ - JECHEON-SI

HAKKINDA: Dağın üzerinde yer alan bu eşsiz mağaraya ulaşmak için gidiş yolu üzerindeki yönlendirmeleri takip etmeniz önerilir. İnsanların geçmişte köyleri birbirine bağlayan bir yol olduğuna inandığı mağara özellikle “Hotel Del Luna” dizisinde yer altı tüneli olarak kullanılmasıyla ünlendi.

50 metre uzunluğunda ve tahmin edilenden daha karanlık olan bu mağaranın bir tarafında kır evi diğer tarafında ise dizilerde gördüğümüz mızraklı Samdocheon girişi yer almaktadır.

Mağaranın kenarından akan büyüleyici şelale ise zaman zaman yoğun yağmurla birlikte mağarada su çukurları oluşturur.