K-Güzellik
Muhtemelen şimdiye kadar Kore Güzelliği (K-Beauty) hakkında bir şeyler okumuş veya duymuşsunuzdur. Yine de gizemli büyüleyiciliği hakkındaki sorular etrafta duyulmaya devam ediyor. Peki buradaki sır sizce nedir? K-Beauty için nasıl bir teknik uyguluyorlar? Veya siz de mükemmel bir cilt elde edebilecek misiniz? Bunun için önce ne tür bir cilde sahip olduğunuzun farkında olmalısınız. Kuru ya da yağlı olma eğiliminde mi? Yoksa ikisi birden mi? K-Beauty, size en iyi cilt bakımını sağlamak ve hemen hemen her cilt problemini tedavi etmek için tüm bu seçenekleri göz önünde bulundurur. Tüm bunları keşfetmenin ve öğrenmenin tek yolu K-Beauty mağazalarından birini ziyaret etmek! Unutma ki bu güzelliği hak ediyorsun. Hadi, parlama zamanı!

Kore Güzellik Seyahati Gerçekten Nasıl Birşey?

Benimle Alışverişe Çık: Seul’de Kore Retro Giyim ve Aksesuarları!

Kore Güzelliği ve Tarzı; Dongdaemun Pazarı
Dongdaemun Pazarı, Dongdaemun Kapısı çevresindeki tüm alanı kaplayan geleneksel pazarlardan ve alışveriş merkezlerinden oluşan büyük bir ticaret bölgesidir. Ayrıca, Kore'nin en büyük toptan ve perakende alışveriş bölgesi olma özelliğini de taşımaktadır. Burada bulamayacağınız neredeyse hiçbir şey yoktur. Dongdaemun Pazarı’nda; ipek, kumaş, giysi, ayakkabı, aksesuar, elektronik, deri eşya, spor malzemeleri, büro malzemeleri, oyuncaklar ve benzeri her türlü ürüne ulaşabilirsiniz! Dongdaemun Pazarı, esas olarak gece pazarı ile ünlü olsa da, turistler ve alışveriş yapanlar için günün her saati popüler bir noktadır. Bu da 7/24 açık olduğu anlamına gelir! Bu pazarın güçlü çekiciliği, her şeyi makul bir fiyata satın alabilmenizdir. Hatta bazen biraz daha fazla indirim için tatlı pazarlıklar yapabilirsiniz. Ayrıca en son trendleri bilmiyorsanız, Dongdaemun Pazarı tüm yeni trendleri öğrenmeniz için doğru yerdir!

Son ama en önemli konu ise Dongdaemun’un ünlü yemek sokağı Mukja Golmok olacak. Mukja Golmok, Kore mutfağındaki en son geleneksel trendleri görmek isteyenler için Dongdeamun’da uğramaya değer bir alandır. Bu arada hatırlatmak gerekir ki pazar, muazzam boyutu nedeniyle bunaltıcı olabilir. Bu yüzden alışverişe başlamadan önce pazar alanı hakkında gereken bilgileri almak iyi bir fikir olabilir!

Gerçek Hayat; Garosu-gil
Seul'ün gözde bölgesi olan Garosu-gil, Gangnam semtindeki Sinsa-dong'da bulunur. Garosu-gil, ağaçlıklı cadde anlamına gelir ve ana cadde boyunca dikilmiş Ginkgo ağaçlarını ifade eder. Ginkgo ağaçlarının sararması ve sokağa düşmeye başlaması sonbaharda gerçekten çok güzel bir manzara ortaya çıkartır. Burası yerel ve uluslararası modacılar için bir mıknatıs olarak bilinir. Burası sadece moda sokaklarıyla değil, aynı zamanda kafeleri, K-Beauty dükkanları, galeri restoranları ve benzeri yerlerle de tanınmaktadır. Grosu-gil’de gezerken, eşsiz kültürel tatları ve sanatsal duyarlılıkları hissedebileceksiniz. Eski ve yeninin birleşimi ile güzel görünümü, mağazaların bohem atmosferi, caddeyi daha rahat, sade bir görünüme ve bir fincan kahve içmek için keyifli bir noktaya dönüştürüyor. Neden Kore'deki yeni moda trendlerini öğrenmek için Garosu-gil'e bir ziyaret planlamıyorsunuz? Hemen rotanıza ekleyin!