THE KING

OYUNCULAR: LEE MIN HO, KIM GO EUN, LEE JUNG JIN, WOO DO HWAN

DİZİ HAKKINDA: Lee Min Ho'nun canlandırdığı Lee gon, Kore Krallığının kralı. Ve bu kral, aradaki bariyeri geçerek krallığın yerine Kore Cumhuriyeti'nin bulunduğu paralel bir evrene girmeye çalışıyor. Daha sonra paralel dünyaya geçerken Kim Go Eun'un canlandırdığı dedektif Jung Tae Eul ile tanışıyor. İkili, imparatorun iki dünya arasındaki kapıyı kapatmasını engellemeye çalışırken aralarında bir aşk hikayesi başlıyor.

YER: GYEONGGI OSAN CITY – DİZİ SETİ

HAKKINDA: Bu set, 'The King' dizisinde Kore İmparatorluğu'nun İmparatorluk Sarayı olarak hizmet veren, Kore tarzında inşa edilmiş bir yapı. 750 metrekare boyuta sahip dizi seti kompakt, güzel ve yaratıcı bir Hanok yapısıdır. Yapım şirketi, bu set alanının çekimlerden sonra turistik olarak da kullanılabilmesi için çekim yapılacak yerlerin buna uygun olarak hazırlanması ve film içeriklerinin kullanılması konusunda iş birliği yaptı.

YER: GYEONGJU, WOLJEONGGYO KÖPRÜSÜ

HAKKINDA: Köprü, Kore geleneksel medeniyetinin çarpıcı mimarisiyle beyaz, kırmızı ve yeşil renklerini birleştiriyor. Hem gündüz hem de gece hayranlık uyandıran bir görselliğe sahip köprünün nehir üzerindeki yansıması ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Gün içinde dinlenmek ve huzurlu hissetmek için harika bir seçenek. Ama gece de ziyaret etmeyi unutmayın, çünkü gözlerinizi alacak bir güzellik sizi bekliyor!

YER: NONSAN, SUNSHINE LAND

HAKKINDA: Bu set, 'Bay Sunshine' dizisinin popülaritesi sayesinde epey ünlendi. Alanın tamamında dizide kullanılan aksesuarların sergisi ve muhteşem mimarisi sayesinde sizi 1900’lere geri döndüğünüzü hissedeceksiniz.

Glory otelde bir kahve içip 1900'lere geri dönmeye ne dersiniz? 'The King' ve 'Mr.Sunshine' dizilerinin hayranıysanız, burayı kesinlikle çok seveceksiniz!

YER: BUSAN, AHOPSAN BAMBU ORMANI

HAKKINDA: Bu orman, 400 yılı aşkın süredir bir aile tarafından sahiplenilmiş muazzam bir bahçe. Aile, 1592'de Japon istilası sırasında, Japonların sömürge döneminde veya Kore savaşında bile ormanın kapılarını hiç açmadı ve onların bu çabaları sayesinde, bu muhteşem orman hala hayatta. Ancak aile artık bu ormanı halka açmaya hazır, bu sayede uzun süredir korunan doğayı ve eşsiz kokusunu siz de hissedebilirsiniz. Tabii ki bu değerli ormana hiçbir zarar vermeden!

YER: GOESAN, MUNGWANG REZERVUAR GİNKGO ORMANI

HAKKINDA: Her iki tarafta sıralanan 400 m uzunluğundaki ginkgo ağaçları, rezervuarın etrafındaki tüm alanı altın rengine boyayarak inanılmaz bir manzara yaratıyor. Özellikle sonbahar aylarında aşıklar ve aileler, ormanın eşsiz manzarasında kendilerine rüya gibi fotoğraflar ve muhteşem anılar bırakıyor. Her sonbahar, rezervuarın su buharından oluşan sisi, ginkgo yolu ile uyumlu rüya gibi bir manzara yaratır, bu nedenle birçok fotoğrafçı şafaktan itibaren Mungwang Ginkgo Yolu'nu ziyaret eder.